tuz@aed.kpi.ua
(044) 204-98-93

Лабораторії та обладнання

Лабораторії та обладнання

Робочі місця у учбових лабораторіях, створені за участю фірм:

 

Motorola

  • HC11/12 microcontrollers (12 робочих місць)
  • PowerPC microcontrollers (12 робочих місць)
  • 68000 microcontrollers (6 робочих місць)
  • DSP 56000 microcontrollers (8 робочих місць)

 

National Instruments

LabView (10 робочих місць): ознайомлення з LabView; розробка віртуальних приладів в середовищі LabView; розробка інформаційно-вимірювальних систем на основі віртуальних приладів; дослідження метрологічних характеристик інформаційно-вимірювальних систем.

 

Infopulse

ARM7 + Embedded Internet DM9000 (10 робочих місць)

 

Texas Instruments

TMS320C67 13 DSP Starter Kit (10 робочих місць)

 


ЛАБОРАТОРІЯ ЕЛЕКТРОНІКИ

 

ЛАБОРАТОРІЯ ЦИФРОВОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ

 

ЛАБОРАТОРІЯ ІНФОРМАТИКИ

 

ЛАБОРАТОРІЯ СИСТЕМ ДІАГНОСТИКИ

 

Навчально-дослідницька лабораторія компанії National Instruments на кафедрі АЕД кпі ім. ігоря сікорського

Протягом тривалого часу компанія National Instruments, США (NI) підтримує і розвиває партнерські відносини з провідними промисловими підприємствами та вищими навчальними закладами всього світу. У ряді країн СНД продукція NI використовується як база не тільки для інженерних, а й навчальних проектів. В Україні ж продукція NI частіше використовується при розв’язанні інженерних завдань і мало задіяна в навчальному процесі.

В рамках своїх освітніх програм NI надала можливість організувати першу українську навчально-дослідницьку Лабораторію при кафедрі автоматизації експериментальних досліджень(АЕД) Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, основними напрямками якої є комп’ютерні системи збору та обробки даних, електроніка та інформаційно-вимірювальні системи.

На робочих місцях Лабораторії забезпечені об’єкти дослідження, вимірювальні канали, засоби обробки та інтерпретації результатів вимірювання і можливість управління процесом вимірювального експерименту.

Для реалізації робочих місць компанія NI надала наступні апаратне, програмне і методичне забезпечення:

  • комплект для збору даних DAQ;
  • комплект для роботи з інтерфейсом КОП (GPIB);
  • ОЕМ версія LabVIEW 8.2 на 20 робочих місць;
  • Multisim-лазерний диск c Multisim 10 і тригодинний навчальний курс;
  • Практичний курс “Основи передачі ВЧ сигналів”;
  • LabVIEW FPGA: Розробка додатків, навчальний курс.

 

Комплект для збору даних

ПЛАТА ІНТЕРФЕЙСНА NI PCI_6221, M SERIES DAQ (16 ANALOG INPUTS, 24 DIGITAL I/O, 2 ANALOG OUTPUTS)

Інтерфейсна плата призначена для вводу / виводу вимірювальних сигналів. Вона відноситься до сімейства NI- 6221 і монтується на шину PCI. Плата має 16 аналогових входів з вхідною розрядністю 16 біт. Частота оцифровки сигналів 250 кГц. Максимальний вхідний діапазон ±10В розбитий на 4 піддіапазони (± 10 В, ± 5 В, ± 1 В, ± 0,2 В). Підтримується також два аналогових виходи по 16 біт (833 кО / с) з вихідною розрядністю16 біт і 24 цифрових канали.

Плата підтримується операційними системами сімейства Windows і працює з програмним забезпеченням LabVIEW, C/C++, LabWindows/CVI, Measurement Studio, Visual Basic, NI Signal Express.

 

НАВЧАЛЬНИЙ ГЕНЕРАТОР СИГНАЛІВ DAQ SIGNAL ACCESSORY

Призначений для симуляції джерел вхідних аналогових сигналів і температурних датчиків, може працювати як генератор функцій (синус, меандр) в діапазоні від 100 Гц до 1 МГц з піддіапазонами 100Гц … 10 кГц, 1 кГц … 100 кГц, 13 кГц … 1МГц, обладнаний вбудованим генератором шуму. На корпусі генератора розташовані: 4 світлодіодних індікатори для цифрових тестів, 3,5 мм роз’єм для мікрофона і цифровий тригер. Не вимагає зовнішнього живлення.

 

Комплект для роботи с КОП (GPIB)

СИМУЛЯТОР ПРИЛАДУ NI INSTRUMENT SIMULATOR

Симулює пристрої з GPIB інтерфейсом (G-mode), пристрої з послідовним інтерфейсом (S-mode), виходи з цифрового осцилографа і мультиметра. Сумісний зі стандартами IEEE 488.1 і 488.2.

 

ІНТЕРФЕЙСНИЙ МОДУЛЬ GPIB-USB-HS

Являє собою класичний GPIB пристрій, що підключається до USB-роз’ємів комп’ютера і використовується для управління зовнішньою контрольно- вимірювальною апаратурою. Повністю сумісний зі стандартом IEEE 488,2. Може управляти 14 GPIB-приладами. Конфігурація Plug-and-play. Високошвидкісний USB 2.0. Пропускна здатність GPIB: 1.8MB/s для IEEE 488.1 та 7.2 MB/s для HS488. Не вимагає зовнішнього живлення. Підтримується операційними системами Windows і працює з програмним забезпеченням LabVIEW, LabWindows / CVI, Measurement Studio.

 

МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Практичний курс “Основи передачі ВЧ сигналів”, в програму якого входить вивчення наступних питань: теоретичні засади передачі ВЧ сигналів, моделювання процесів передачі ВЧ сигналів, лабораторні роботи зі створення практичних додатків, спеціальні технологічні проекти.

LabVIEW FPGA (Масив логічних вентилів, програмованих у в умовах експлуатації): Розробка додатків, навчальний курс. У програму курсу входить знайомство з LabVIEW FPGA, основи LabVIEW FPGA, принципи програмування в LabVIEW FPGA, організація вводу-виводу в LabVIEW FPGA, таймерні функції і особливості виконання циклів в LabVIEW FPGA, обмін даними між FPGA-пристроєм і керуючим додатком, синхронізація обміну даними між HOST VI і FPGA VI, оптимізація FPGA додатків за розміром і швидкістю виконання.

Основні принципи навчання в лабораторії наступні:

  • вивчення основ роботи в LabVIEW;
  • вивчення загальнотеоретичних питань відповідно до напрямів кафедри АЕД і моделювання в LabVIEW і Multisim;
  • вивчення прикладних питань за допомогою роботи з реальними пристроями і проведення вимірювального експерименту за допомогою LabVIEW.

Надане Лабораторії обладнання та програмне забезпечення дозволяє вивчати основні загальнотеоретичні питання побудови віртуальних приладів в середовищі LabVIEW, а також набувати практичних навичок роботи з пристроями багатоканального збору даних і обміну вимірювальної інформацією по інтерфейсу GPIB. У майбутньому кафедра АЕД НТУУ “КПІ” планує розширити технічну базу Лабораторії новими засобами виробництва компанії NI для підвищення якісних показників свого навчального процесу.