Завідувач кафедри

Туз Юліан Михайлович (нар. у 1934) – д.т.н., професор, завідувач кафедри автоматизації експериментальних досліджень. Член Нью-Йоркської Академії наук та Американського товариства інженерів-електронників. З 1956 працює в Київському політехнічному інституті. У 1965 захистив кандидатську дисертацію, у 1972 – докторську. 3 1975 до 1984 працював деканом факультету електро-приладобудування та обчислювальної техніки. З 1976 працює завідувачем кафедри автоматизації експериментальних досліджень, а також очолює НДІ з тією ж назвою.

Основним напрямом наукових інтересів є дослідження в галузі комп’ютеризованих систем експериментальних досліджень на основі структурно-алгоритмічних методів підвищення точності. Він був науковим керівником програм Міністерства освіти та науки, членом експертних рад ДАК МОНУ та комітету з Державних премій України, Головою НМК МОНУ з напряму освіти “Метрологія та вимірювальна техніка”. Результати досліджень впроваджені у вигляді серійних приладів або унікальних систем на підприємствах Києва, Таллінна, Омська, Саратова, Рязані, Санкт-Петербурга, Москви, на заводах Міністерства оборони, Китаю, Німеччини. Його розробки демонструвалися на міжнародних виставках у Дюсельдорфі, Вроцлаві, на виставці СеВІТ. Організатор багатьох міжнародних та республіканських конференцій, член редколегій журналів “Український метрологічний журнал”, “Метрологія та прилади”. Підготував 35 кандидатів та 3 доктори наук. Лауреат Державної премії України, премій Київського політехнічного інституту. Нагороджений орденом “Знак Пошани”, значком “Золота Голка” Мюнхенського технічного університету, подякою Київського міського Голови, почесним професором НТУУ “КПІ”. Автор понад 350 наукових праць, в тому числі 9 навчальних посібників та монографій, має 102 авторських свідоцтв та зарубіжних патентів. Основні наукові праці: “Структурні методи підвищення точності” (1976), “Організація та планування вимірювального експерименту” (1987), “Автоматизація проектування пристроїв вимірювальної техніки” (1988).